Ģimeņu klubiņš – kas tas ir?

Doma par klubiņa veidošanu radās 2006. gada sākumā. Jau pirms tam uz kustību gandrīz katru dienu nāca sievietes ar bērniem un uzdeva dažādus jautājumus, kas galvenokārt bija saistīti ar līdzekļu trūkumu. Nāca sievietes, kuras bija jau ieņēmušas bērniņu, bet nezināja, kā dzīvot tālāk, un bija gatavas pat taisīt abortu tikai tādēļ, ka nebija pārliecinātas, vai vienas spēs izaudzināt bērniņu. Sievietes ceļu pie mums atradušas dažādi. Vairākums sieviešu ir nekristīgas, bet ir arī dažādu konfesiju kristietes. Informāciju par kustību „Par dzīvību!” viņas ieguva no bukletiem, draudzes, citām draudzenēm, sociālajiem darbiniekiem utt.
Ar klubiņa dibināšanu bija tā: kādai māmiņai bija grūtības ar krūts barošanu. Viņa apzinājās, ka barot ar krūti ir lētāk, jo nav maisījumi jāpērk un tiek ietaupīta nauda. Tā es (Dzintra Bušmane) kā veselības veicināšanas speciāliste sāku ar mammu runāt par šo tēmu. Nākamajā reizē viņa atveda vēl vienu mammu, un sākās ceļš uz klubiņa dibināšanu, jo mammas un arī grūtnieces vēlējās būt kopā, tikties, dalīties, justies „apčubinātas” un piederīgas kustībai. Sākotnējais klubiņa nosaukums bija „Māmiņu klubiņš” un tajā bija 7 mammas un 18 bērni. Tikāmies trešdienās pie tējas galda ar laimes apziņu, ka ir iespēja būt kopā. Runājām par Dieva klātbūtni mūsu dzīvē. Tas nebija viegli, jo reti kura zināja par Dievu un uz Viņu cerēja. Runājām par attiecībām, veselīgu uzturu, dzīves prasmēm, sociālām lietām un palīdzību. Izveidoju programmu, kurā sistemātiski mammas pilnveidojās. Mērķis bija dot sievietēm zināšanas un radīt sajūtu – tu neesi viena šajā pasaulē pat tad, ja tev līdzās nav tava bērna tēva. Ar laiku mūsu pulkam pievienojās ģimenes, mammām nāca līdzi viņu dzīvesdraugi, arī tēvi, kuri vieni audzina bērnus.Vairākām sievietēm dzima otrie un trešie bērni. Mūsu pulks palielinājās un dažādojās.
Šobrīd
2009. gadā mainījām nosaukumu uz „Ģimeņu atbalsta klubiņu”. Tagad klubiņā ir 19 ģimenes ar 40 bērniem. No materiālās dimensijas arvien dziļāk dodamies garīgajā dimensijā. Tai pat laikā mums ir drēbju noliktava ar pašu sarūpētām drēbēm, kur nepieciešamības gadījumā var atrast kaut ko sev vai bērniem. Sazinoties ar citām organizācijām, klubiņa dalībniekiem ir iespēju saņemt pārtiku, drēbes un citas vajadzīgās lietas citur.
Kas notiek tikšanās reizēs?
Kopīgi tiekamies 2 reizes mēnesī Klostera ielā 4, Māras zālē. Tikšanās reizēs tiek uzklāts galds ar tēju, kafiju un maizītēm, jo svēta lieta ir ne tikai prātam, bet arī ķermenin dot dienišķo maizi. Tikšanās sākumā ir kopīga lūgšana un konkrētās dienas Dieva vārda lasījums no izdevuma „Mieram tuvu”, ko mūsu ģimenēm dāvina izdevējs. Ejam uz Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, kuru grupai celebrē priesteris J. Budkāns. Svinam svētkus, piemēram, Ziemassvētkus un Lieldienas. Ar torti un nelielām dāvaniņām svinam dzimšanas dienas bērniem.
Šīs tikšanās reizes ir emocionālas, pozitīvi uzlādējošas, kā arī tajās ir iespēja pārrunāt daudzus sasāpējušus jautājumus. Ģimenes dalās ar saviem dzīvesstāstiem, kuri nav no vieglajiem. Katrā tikšanās reizē ir nodarbība – lekcija, individuālais darbs, bet bērni var rotaļāties un zīmēt.
Nodarbību provizoriskā programma
Dievs mūsu dzīvē. Sevis izzināšanas process. Izprast un pieņemt sevi kā pozitīvu personību. Dzīves prasmju apgūšana. Bērnu vecumposmu psihoemocionālās īpatnības un bērnu vajadzības. Krūts barošana. Veselīgs uzturs, ietaupot naudu. Komunikācija ģimenē un sabiedrībā. Konfliktu risināšana. Specifiskie jautājumi kā, piemēram, vardarbība un tās atpazīšana. Ģimenes veselība – fiziskā, personīgā, seksuālā un garīgā. Kā svinēt svētkus. Galda kultūra.
Individuālās psiholoģiskā atbalsta konsultācijas ģimenēm notiek citās nedēļas dienās, iepriekš vienojoties par laiku.
Ir sadarbība ar sociālajiem darbiniekiem un citām iestādēm.
Ģimeņu nodaļas vadītāja Dzintra Bušmane, veselības veicināšanas speciāliste, psihologs, ģimenes konsultante
Mob. tālr. 67507267