Ģimeņu klubiņa ekskursija 28. augustā

Pateicoties uzvarai “Otrās Elpas” projekta konkursā un gūstot finanses no Ideju partneru fonda, esam guvuši iespēju 28. augustā būt divās ekskursijās. Mīļš paldies visiem kas atbalstīja mūsu Ģimeņu klubiņa ģimenes un varējām izbraukt ārpus Rīgas.
Tas jau ir 2. pasākums projekta ietvarā. Vasara beigusies, jāiet uz skolu un lai būtu vasaras noslēgums izdomāju mazu ballīti ar izbraukumu uz Chinevillu, kino pilsētiņu. Tas bija brīnišķīgi. Laiks mūs lutināja, lietus lija tikai tad kad mēs uzņēmām filmu ar ģimeņu bērniem un ēdām līdzpaņemto par projekta naudu sarūpēto ēdamo kino pilsētiņas krodziņā. Par iespēju pusdienot krodziņa telpā, paldies kino pilsētiņas menedžerim Marekam. Bērni bija laimīgi ļoti atraisīti, jo viņiem bija iespēja piedalīties speciālā šovā un katram bērnam bija iespēja būt aktierim un iejusties galvenajā lomā.
Uzzinājām kā taisa filmas. Mums ir disks ar ierakstu, kuru pavairošu un izdalīšu 11 ģimenēm, kuras piedalījās ekskursijā.
Izstaigājām gida pavadībā visu kino pilsētiņu un uzzinājām daudz par kino vēsturi, aktieriem un režisoriem.
Beidzām šo ekskursiju pl. 16 un lai piepildītu dienu līdz vakaram gribējās vēl kādu vietu apskatīt. Sazvanoties ar “Lāču maizes” menedžeri guvām vēl vienu iespēju būt pie viņiem ekskursijā. Tā kā autobusa īrēšana dārgi maksā, tad biju priecīga piepildīt dienu, jo bērni vēl bija enerģijas pilni. Būt “Lāču maizē” un redzēt kā un no kā cep maizīti, to bija katram bērnam un arī vecākiem svētīgi izbaudīt. Visiem bija jāuzģērbj speciālais tērps. Tad visi priecīgi un ieinteresēti devāmies baudīt maizes gatavošanas procesu. Pasākums bija ļoti aktīvs, jo bija arī maizes dziesma jādzied ar kustībām. Bērni paši veidoja cepumus un pēc cepšanas izdalīju katram savējo, ko bija izveidojis. Tas bija jauki. Gide ļoti interesanti pastāstīja par maizītes tapšanu un bērni patiesi ieinteresēti klausījās. Baudījām arī grauzdiņus un vēl nopirkām līdzņemšanai un uzcienājamies ar to. Vēlu bijām Rīga, bet bija svētīga diena.
Ģimeņu klubiņa vadītāja Dzintra