Ģimeņu klubiņš atpūtā Botāniskajā dārzā

23. maija pēcpusdiena kustības “Par dzīvību” ģimenes atbalsta klubiņam pagāja vasarīgās un gandrīz eksotiskās noskaņās. Klubiņa dalībnieki – ģimenes, vecāki un bērni – tikās nevis tik ierastajās Klostera ielas 4 telpās, bet Latvijas Universitātes Botāniskā dārza zaļumos. Šo izbraukumu Dievs bija svētījis ar lieliskiem laika apstākļiem – vasarīgā atmosfēra apvienojumā ar krāšņo augu, koku un ziedu daudzveidību botāniskajā dārzā radīja iespaidu, ka klubiņa dalībnieki un draugi ir pārcēlušies no Rīgas uz kādu Dienvidu zemi. Pastaiga Botāniskā dārza augu mājās, vērojot tropu un subtropu augus un kokus, kas savvaļā nav sastopami mūsu platuma grādos, bija lielisks atgādinājums par Dieva apbrīnojamo radošumu. Cik liela ir Dieva izdomas bagātība, radot tik daudzas palmu, kaktusu un citu augu šķirnes!
Turpinājumā sekoja pikniks ar līdzpaņemtajiem gardumiem zem klajas debess. Bērni labprāt iemēģināja turpat esošās šūpoles, kā arī iesaistījās citās aktivitātēs. Kad piknika gardumi bija nobaudīti, klubiņa dalībnieki devās apbrīnot ziedošos rododendrus, pie kuriem ģitāras pavadījumā tika dziedātas dziesmas.
Ģimeņu klubiņa vadītāja Dzintra Bušmane stāstīja: „Vēroju, cik priecīgi un atraisīti bija bērni un cik liela bija arī vecāku interese par visu. Līdz šim gandrīz neviens no ģimeņu grupiņas nebija bijis Botāniskajā dārzā, un viņiem bija liels pārsteigums par šādu skaistumu. Pat lielais karstums netraucēja baudīt šo jauko dāvanu ģimeņu klubiņa dalībniekiem. Mēs bijām patiesi kā paradīzē, it sevišķi pie ziedošajiem rododendriem muzicējot un slavējot Dievu. Pasēdēšana pļaviņā dārza teritorijā, cienāšanās ar gardumiem un veldzēšanās ar ūdeni visus priecēja.”
Pēc pasākuma klubiņa vadītāja saņēma vēstules, kurās vecāki un bērni pateicās par dāvāto iespēju. Zane ar ģimeni rakstīja, ka pašiem ne vienmēr izdodas noorganizēt kādu pasākumu ārpus mājas, tāpēc prieks, ka kāds par to parūpējas, lai prieks būtu ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem. Savukārt Arita, kura uz Botānisko dārzu devās ar dēliem, pauda pārliecību, ka šādi pasākumi vieno ģimeni, dod iespēju ikdienas steigā veltīt laiku nesteidzīgai pastaigai un slavēšanai, kā arī izglīto bērnus, veicinot saudzīgu attieksmi pret dabu. Vēl kāda ģimene sacīja, ka nekad nevarēja iedomāties, ka neliels paradīzes stūrītis ir atrodams pavisam netālu – Pārdaugavā – un pateicās par iespēju to apmeklēt.
Botāniskā dārza apmeklējums vecākiem un bērniem, kuri ikdienā nereti to nevar atļauties, bija iespējams, pateicoties iegūtam finansējumam, piedaloties „Otrās elpas” projektu konkursā. Finansiāli projektu atbalstīja nodibinājums „Ideju partneru fonds”. Klubiņa vadītāja Dz. Bušmane norāda, ka projektā būs pasākums augusta beigās un tas notiks ārpus Rīgas.