Akcija “Viens no mums” Latvijā

Akcijai “Viens no mums” Latvijā savākti 195,48%

Oktobra beigās Latvijā savākti nepieciešamie paraksti Eiropas Pilsoņu iniciatīvas “Viens no mums” atbalstam.
Noteikto minimālo parakstu skaitu bija savākuši iniciatīvas atbalstītāji 20 Eiropas valstīs. Latvijai noteiktais minimālais parakstu skaits bija 6750. Līdz 28. oktobrim tika savākti 6979 paraksti, bet uz 12. novembri tie ir 13195.
Kā pastāstīja iniciatīvas “Viens no mums” koordinators Latvijā Jānis Lulle, iedzīvotāji tiek aicināti balsot elektroniski līdz 1. novembrim, kad parakstu vākšana Eiropas Savienībā beidzas. Viņš arī norādīja, ka 11. novembrī asociācija “Ģimene”, kas Latvijā bija atbildīga par parakstu vākšanu, elektroniski un uz veidlapām savāktos parakstus nodeva Centrālajai vēlēšanu komisijai. Komisija triju mēnešu laikā izvērtēs, vai visi savāktie paraksti ir derīgi un nav nepilnīgi.
Pēc tam Eiropas Komisija lems par likumdošanu attiecībā uz embriju cilmes šūnu izmantošanu. J. Lulle uzskata, ka visticamāk Eiropas Komisija noteiks aizliegumu, jo jau tagad vairākās Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā, embrionālo cilmes šūnu izmantošana ir aizliegta.
J. Lulle arī uzsver, ka, parakstot iniciatīvu, Latvijas iedzīvotāji pauž savu nostāju ne tikai Eiropas Savienības, bet arī savas valsts kontekstā, apliecinot, ka nostājas pret nāves kultūru savā valstī.
Kā ziņots iepriekš, iniciatīvas “Viens no mums” būtība ir aicinājums noteikt ES likumdošanā aizliegumu no Eiropas Savienības fondiem līdzfinansēt darbības, kuru īstenošana prasa cilvēka embrija iznīcināšanu.
LRKB IC