Ar lūgšanu par dzīvību Vīnē

No 4. līdz 8. oktobrim Austrijas galvaspilsētā notika VI Pasaules lūgšanu kongress par dzīvību, kurā piedalījās arīkustības „Par dzīvību!” pārstāvji no Latvijas.
Kongresa mērķis ik reizi ir uzsvērt cilvēka cieņu un dzīvības vērtību, kā arī norādīt uz lūgšanas, ikdienas Svētās Mises, Rožukroņa, adorācijas nozīmi cīņā par dzīvību. Pasākuma laikā akcijas „No okeāna līdz okeānam” ietvaros Vīnē atradās arī Čenstohovas svētgleznas kopija, tādā veidā norādot uz Dievmātes neaizstājamo lomu dzīvības aizstāvībā.
Vīnes Dzīvības centrs kongresa laikā svinēja 15 gadu jubileju. Šo 15 gadu laikā ar lūgšanām pie abortu klīnikām, uzrunājot sievietes, kā arī sniedzot garīgu vai materiālu atbalstu, izglābtas aptuveni 16 000 bērnu dzīvības. Tā redzam, ka lūgšanas, izglītošana par to, kā attīstās bērniņš mātes miesās, kā arī praktiska palīdzība nes augļus.

Pirms 23 gadiem priesteris Filips Reilijs (ASV) sāka lūgšanu gājienus uz abortu klīnikām, lūdzoties Rožukroņa lūgšanu. Un tieši šogad, 1. septembrī, Ņujorkas lielākā un senākā abortu klīnika, pie kuras viņš visus šos gadus ir lūdzies, tika slēgta. Šo gadu laikā ir slēgtas vairākas
klīnikas, ārsti atgriezušies pie Dieva un sievietes atteikušās taisīt abortus. F. Reilija ideja tagad ir iedzīvinājusies citās valstīs, piemēram, Austrijā, Baltkrievijā. Arī Rīgā reizi mēnesī notiek lūgšanu gājieni uz kādu no slimnīcām.
Ilze Mežniece, Diāna Staņko (Katoļu Baznīcas vēstnesim, 2012.g. 27. oktobra izdevums)
 
Čenstohovas ikonas kopiju pārnes no baznīcas uz kongresa norises vietu
Viena no svarīgakām lietam kongresā – komunikācija. Latvijas pārstavji sarunā ar J. Buheru
Krustaceļš vienā no gleznainākam Austrijas vietām – Hailicenkrojcā (Heiligenkreuz)