Starptautiskās komitejas tikšanās

Starptautiskās komitejas tikšanās sakarā ar Čenstohovas svētgleznas pasaules apceļošanu
dzīvības aizstāvības nodomā

Maija pirmajā nedēļas nogalē Čenstohovā jau otro reizi ieradās kustības „Par dzīvību” līderi no 18 valstīm, kuri tuvākajā laikā plāno vest Čenstohovas Dievmātes svētgleznas kopiju caur savām valstīm – Āzijā un Eiropā, no Klusā okeāna līdz Atlantijas okeānam – no Vladivastokas līdz Fatimai. Šī svētceļojuma organizatori ir dažādu valstu kustības par dzīvību dalībnieki. Krievijā tās ir pareizticīgo kustības, centrālajā un rietumeiropā – katoliskās.
5. maija rītā Čenstohovas arhibīskaps metropolīts Vaclavs Depo visus viesus aicināja uz Sv. Misi Čenstohovas kapelā šī svētceļojuma nodomā. Atrašanās tiešā klātbūtnē ar Mariju Čenstohovas svētgleznā visiem organizatoru komitejas pārstāvjiem bija ļoti aizkustinoša un mudināja uz tālāku darbību.
Tikšanās notika rekolekciju mājā, kas ir veidota Stefana Višņska piemiņai. Tā nav nejauša vieta, jo tieši kardināls S. Višiņskis grūtajos komunisma laikos vairākkārt un ar lielu ticību un cerību pravietoja, ka Dievmāte Čenstohovas ikonā izies cauri pasaulei, sākot ar Austrumu valstīm, kurās ir veikta aktīva ateisma propoganda.
Tikšanās laikā dalībnieki vienojās par konkrētiem laikiem, kuros svētglezna ceļos katrā valstī. Pēc tam, kad janvārī svētgleznas kopija tika pielikta pie oriģināla un tika pasvētīta (arhibīskaps Stanislavs Novaks), svētglezna aizceļoja uz Minsku Baltkrievijā, kur apmeklēja jaunuzcelto sv. Japānas Nikolaja (1) pareizticīgo baznīcu. Šīs pareizticīgo baznīcas draudzes prāvests tēvs Pāvils Serdjuks rādīja prezentāciju un aizkustinoši stāstīja, kā Dievmātes klātbūtne mobilizējusi draudzi būvēt baznīcu. Šajā draudzē darbojas arī organizācija „Matula”, kas palīdz sievietēm, kas gaida mazuli, bet atrodas grūtās dzīves situācijās. Šī organizācija Dievmātes viesošanās laikā organizēja simpoziju par dzīvības aizsardzības tēmu.
Tikšanās dalībnieki runāja par tām Dievmātes ceļojuma iespējām, kas ir katrā konkrētā valstī. Šī dalīšanās viedokļos ļāva vēl labāk izprast šī pasākuma varenumu. Svētceļojumā tiks iekļautas 23 valstis. Caur Krieviju un Kazahiju vien tiks nobraukts apm. 12 tūkstoši kilometru. No Krievijas robežas cauri Eiropai ceļs būs apm. 6 tūkst. km un ies cauri Baltkrievijai, Latvijai, Lietuvai, Polijai, Čehijai, Slovākijai, Ungārijai, Rumānijai, Slovēnijai, Horvātijai, Itālijai, Austrijai, Lihtenšteinai, Šveicei,Vācijai, Beļģijai, Lielbritānijai, Īrijai, Francijai, Spānijai un Portugālei (ap Ziemassvētkiem), bet nākamā gada pavasarī ikona dosies uz Amerikas kontinentu.
Latvijā plānots, ka svētglezna no Baltkrievijas tiks ievesta 28. jūlijā un Lietuvas pārstāvjiem nodota 5. augustā.
Tuvākajās dienās Dievmātes ikona, asistējot baltkrievu delegācijai un Krievijas kustības „Par dzīvību” pārstāvjiem, dosies uz Austrumiem. Šobrīd tā atrodas Maskavā, kur notika auto manefestācija dzīvības aizstāvības nodomā. Šādi „Par dzīvību” auto braucieni tur jau notiek 4. reizi. Pa pilsētu kolonnā brauc vairāki desmiti ar plakātiem rotāti auto. Šajā reizē viņiem līdzi devās Dievmāte. (2)
Volokolamskas metropolīts, Illarions ir atsūtījis vēstuli Starptautiskajai komitejai, paužot savu atbalstu šai svētīgajai lietai. Savu atbalstu ir izteikuši arī pareizticīgās baznīcas metropolīti Baltkrievijā, Lietuvā, Kazahijā. Caur Krieviju Čenstohovas svētglezna ceļos speciāli aprīkotā mašīnā, jo Tālajos Austrumos un Sibīrijā vietām būs jābrauc pa bezceļiem.
Savukārt Eiropas Savienības teritorijā tiks izmantots speciāli konstruēts altāris uz riteņiem, kas kā piekabe tiks pievienots automašīnai. Patlaban pateicoties daudzu labvēļu atbalstam piekabe-altāris tiek būvēta Gdaņskā. Tā būs īpaša konstrukcija uz riteņiem, kas pateicoties organiskam stiklam, pasargās svētgleznu no nokrišņiem un ļaus jebkuram garām ejošam vai braucošam to aplūkot. Taču, lai turpinātu darbu šīs piekabes izbūvē vēl ir nepieciešami līdzekļi.
Visus, kas vēlās palīdzēt organizēt šo Dievmātes svētceļojumu pa Latviju dzīvības aizstāvības nodomā aicinām ziedot kustībai „Par dzīvību!” ar norādi – svētgleznas ceļojums.
Ja jūs vēlaties palīdzēt svētceļojuma organizēšanā, kā ārī uzņemt Čenstohovas Dievmātes ikonas kopiju savā draudzē, vēl iespēja pieteikties pa tālr. 26524721 vai e-pastu prolife@prolife.lv.
 
(1) viens no dedzīgākiem ortodoksālajiem misionāriem
(2)Video no automanifestācijas Maskavā http://www.youtube.com/watch?v=LXr9Sp6uUSs&feature=uploademail