„No okeāna līdz okeānam” dzīvības nodomā

Latvijā akcija notiks no 28. jūlija līdz 5. augustam
„Mēs stāvam tavā priekšā, mūsu Pestītāja Māte, pilnībā apzinoties, ka vienatnē mēs nevaram uzvarēt šajā globālajā cīņā. Esi tu kustību par dzīvību aizstāvības priekšgalā un vadi mūs. Sargā dzīvību! Sargā ģimenes! Stiprini mūs!”

Ar šiem vārdiem 28. janvārī pie Dievmātes vērsās 16 Eiropas un Āzijas valstu kustību, kuras aizstāv dzīvību, pārstāvji. Čenstohovas Jasnoguras Dievmātes ikonas priekšā organizācijas „Human Life International” (HLI) misiju viceprezidents priesteris Peters Vests nolasīja īpaši šim gadījumam izveidotā uzticēšanās un veltīšanās akta lūgšanas tekstu angliski, Maskavas Katoļu Katedrāles Ģimenes centra direktore Gaļina Masļenņikova – krieviski, „HLI Polija” pārstāve Eva Kovaļevska – poliski.
Svētās Mises laikā, kurā piedalījās arī Pareizticīgās baznīcas pārstāvji, Čenstohovas svētnīcā tika pasvētīta Jasnoguras Dievmātes ikonas kopija, kura jau sākusi savu dzīvības svētceļojumu „no okeāna līdz okeānam” – no Vladivostokas līdz Fatimai, tas ir, no Klusā okeāna līdz Atlantijas okeānam.
Doma organizēt ikonas svētceļojumu, tādā veidā aicinot ikvienu cilvēku lūgties dzīvības nodomā un pievērst uzmanību tam, cik ļoti spēcīga mūsdienās ir cīņa pret dzīvību, pirms kāda laika bija radusies Polijas dzīvības aizstāvjiem. Tikšanās laikā tēvs Zaharijs Jablonskis pastāstīja, ka došanās svētceļojumos ar ikonu ir ļoti sena tradīcija, turklāt kādreiz arī smagās kaujās, kad pastāvēja nopietni draudi dzīvībai, ikonas tika nestas līdzi, tādā veidā lūdzot no Dieva palīdzību.
Dzīvības aizstāvji, novērojot dramatiskos notikumus un vēršanos pret dzīvību, kas ir klātesoša praktiski visās valstīs, tomēr ir pārliecināti, ka ar Dieva palīdzību un Viņa Mātes aizbildniecību dzīvības civilizācija uzvarēs. Tikšanās laikā viņi apliecināja, ka pieliks visas pūles, lai aizsargātu dzīvību, it īpaši vismazāko un visneaizsargāto dzīvības.
Čenstohovā Latviju pārstāvēja kustības „Par dzīvību!” valdes priekšsēdētāja vietniece Anita Sosnare un kustības biedre Diāna Staņko. Kā pastāstīja A. Sosnare, ikona šobrīd ir nogādāta Minskā, Baltkrievijā, no kurienes tālāk ceļos uz Vladivostoku. Tā kā Krievija ir pareizticīga zeme, tad sākotnēji svētceļojuma organizētāji sūtīja vēstuli Pareizticīgās baznīcas pārstāvjiem, kuri deva atļauju ikonas svētceļojumam pa Krieviju. Jautāta par to, kāpēc ikona ceļos tieši pa Krieviju, A. Sosnare norāda uz Fatimas Dievmāti, kura teikusi, ka atgriešanās notiks caur Krieviju.
Ikonu svētceļojuma laikā ir plānots uzņemt arī Latvijā, taču pagaidām nav zināms, kurā laikā tas varētu notikt.
Ilze Mežniece
Sagatavots “Katoļu Baznīcas Vēstnesim”
 
 
 

 Neformālas sarunas – Gaļina Masļennikova ar Čehijas pārstāvi
 Komitējas pārstāvji paraksta aicinājumu Krievijas baznīcai
Priekšplānā dzīvības aizstāvji no Lietuvas un Austrijas
 HLI vadītāja Eiropā un ikonas kopijas autore Eva Kovaļevska
 Baltkrievijas pārstāvji saņem no Evas Kovaļevskas modelīšus
 Neformālas sarunas

Komitējas pārstāvji paraksta aicinājumu Krievijas baznīcai
 

HLI vadītāja Eiropā un ikonas kopijas autore Eva Kovaļevska
 

Baltkrievijas pārstavji saņem no Evas Kovaļevskas modelīšus
  Lūgšanā Gaļina Masļennikova, Maskavas Ģimeņu centra vadītāja
 Ikonas kopiju no rekolekciju nama nes uz dievnamu
Ceļā uz Jasnoguras baznīcu
 Ikonas kopija uz kādu laiku nonāk pauliniešu tēvu gādībā
 Īpašas Sv. Mises laikā ikonas kopija tiek pasvetīta

Ikona ceļā uz Jasnoguras baznīcu

Foto: Anita Sosnare