Par akcijas “No okeāna līdz okeānam” norisi

Šeit apkoposim visu mūsu rīcībā esošo informāciju par akcijas “No okeāna līdz okeānam” norisi
Viena no akcijas idejas autorēm ir organizācijas „Par dzīvību” (Human Life International) Eiropas nodaļas vadītāja Eva Kovaļevska no Polijas, kura brīvajā laikā glezno ikonas. 8 gadu laikā viņa uzgleznojusi Čenstohovas Dievmātes svētgleznas kopiju, kuras mērķis, ceļojot pa pasauli, būs pievērst īpašu uzmanību dzīvības aizstāvībai. Ikonas kopija ceļu sāks Klusā okeāna piekrastē, Krievijas tālajos austrumos, šķērsos visu Krieviju, tad ies cauri lielākai daļai austrumu un centrālās Eiropas valstu. Akcija noslēgsies Eiropas rietumu piekrastē pie Atlantijas okeāna vai, iespējams, Fatimā.
Pirmais raksts tapa “Katoļu baznīcas vēstnesī” , ko uzrakstīja kustībniece Ilze Mežniece.
Tagad no poļu valodas ir iztulkota lūgšana, “Dzīvības un mīlestības civilizācijas aizsardzības uzticēšana Vissvētajai Jaunavai Marijai”
Ar Rīgas arhibīskapa-metropolīta atbalstu, visām draudzēm ir izsūtīta vēstule ar aicinājumu piedalīties akcijā.
Tika sagatavota informācija par ikonas vēsturi.
Otrā organizatoru komitejas sanāksme notika Polijā, Čenstohovā, 5. un 6. maijā, kuras laikā bija pilnībā izplānots akcijas maršruts. 
Ceļā no Čenstohovas uz Krievijas Klusā okeāna piekrasti, dzīvības atbalstītāji lūdzas kopā ar Dievmāti Maskavā, Minskā, Kazahstānā, līdz, beidzot, 14. jūnijā no Vladivostokas sākas lielais ceļojums. 
12. jūlijā svētglezna nokļuva Baltkrievijā. Un tad pienāca kārta Latvijas ticīgiem mazos ciemos un lielās pilsētās uzņemt Viešņu, lūdzoties par ģimenēm, bērniem, valsti, mūsu visu nākotni…
Cauri visai Latvijai ikonas kopija ceļoja 9 dienas. Zemāk – neliels ieskats un fotoizlase.
1. diena -Robeža-Silene-Daugavpils
2. diena – Daugavpils-Aglona-Rēzekne-Viļaka-Alūksne
3. diena – Alūksne-Gulbene-Cesvaine-Madona
4. diena – pārsteigumi turpinās
5. Dievmāte izmēģina savu „mobīli” un uzrunā garāmgājējus Rīgas ielās
6. diena – sadraudzības diena
7. diena – pie pareizticīgajiem brāļiem
8. diena – “Paskaties – trakie iet!”
9. diena – akcijas Latvijas posma noslēgums Skaistkalnē
Pēc sirsnīgas un saviļņojošās ikonas nodošanas brāliem-lietuviešiem akcija turpināja savu ceļu pa Eiropas ceļiem. Vairāk lasiet mājas lapā un skatieties video internetā.
Oktobrī tika sagatavota organizētāju preses relīze, bet pasaules kongresa laikā dalījāmies ar piedzīvoto.
Ziemassvētkus ikona sagaidīja, kā arī bija plānots, Spānijā. Bet šobrīd notiek ceļojuma turpinājuma plānošana 2013. gada pavasarī pa Amerikas kontinentu.