Konference “Ģimene sabiedrības pamats”

konference par gimeniNo 17. līdz 18. aprīlim Jelgavā Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē (Svētes ielā 18)notiks ģimenes tēmai veltīta konference – „Ģimene sabiedrības uzmanības centrā: starp ideāliem un realitāti”.

Divu dienu garumā  ikviens interesents varēs iegūt plašāku skatījumu par ģimenes lomu un tās nozīmību sabiedrībā.

Paredzēts, ka pirmajā dienā (17. aprīlī, no pl. 13.30 līdz 18.30) ar lekciju LLU Sudraba zālē uzstāsies LLU ESAF lektore Silva Poča, apvienības “Laulāto Tikšanās”  starptautiskie vadītāji Daina un Uldis Žurilo, Ģimenes ekoloģijas institūta  psiholoģe Diāna Staņko, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra direktorei Sarmīte Vīksna, Latvijas Universitātes profesors Harijs Tumans, Saeimas deputāte un juriste Inga Bite. Savukārt vieslektors Masimo Introviņje – sociologs un jurists no Itālijas – aplūkos ģimenes politikas tendences Rietumu valstīs, akcentējot draudus starptautiskās likumdošanas jomā.

Konferences otrajā dienā (18. aprīlī, no plkst. 12.30 līdz 18.00) LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes aulā varēs klausīties ginekologu Ginta un Silvijas Lapiņu lekciju „Vīra un sievas attiecības”, Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāja Kaspara Kovaļova lekciju par laulības nozīmību, RARZI lektora Andra Ševeļa lekciju  par mītiem un realitāti ģimenē, kā arī Jelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētājas Olgas Rudakas stāstu par tiesībām uzaugt ģimenē bez vecāku aizgādības palikušajiem bērniem.

Konferences laikā piedāvās arī vairākas tematiskās un diskusiju grupas.